Arı Poleni

Genç arıların besini olan bu mükemmel gıda, arıların yoğun çalışması sonucunda elde edilmektedir. 21 günlük genç arılar çiçeklerden nektar toplama esnasında çiçeklerin erkek üreme organı olan poleni ayaklarında bulunan bir sıvı sayesinde tozlaşma yaparak toplarlar. Polen toplamanın yanı sıra bu tozlaşmanın bitki üremesine ve doğaya katkısı ile de arıların ne kadar verimli canlılar olduğunu kanıtlar niteliktedir.

Polen insanlar tarafından ihtiyaç duyulan neredeyse bütün besin elementlerini içerir. Köyceğiz Balı Arı Poleni protein, mineral, vitamin, folik asit, yağ asitleri ve yüksek oranda antioksidan içerir. Köyceğiz Balı Arı Poleni bu içeriği ile insan sağlığına çok faydalı olmasının yanında mükemmel bir besin takviyesidir.

Poleni’nin faydaları saymakla bitmez biz sizler için birkaçını bloğumuza ekleyelim istedik.

Arı Poleni protein bakımından zengindir ve %40 saf proteinden oluşur. Hayvansal kaynaklı proteinlerde başı çeken Köyceğiz Balı Arı Poleni, vejetaryen olan insanlar içinde mükemmel bir alternatiftir.
Arı Poleni bağışıklığınızı güçlendirerek sağlıklı bir bağırsak yapısına sahip olmamızı sağlar.
Arı Poleni iyi bir enerji kaynağıdır. İçerisinde bulunan karbonhidratlar, proteinler ve B-kompleks vitaminler sayesinde onu tamamen doğal bir enerji kaynağı haline getirir.
Arı Poleni içerisinde bulunan 22 temel amino asit sayesinde cilt hücrelerinin yenilenmesi, kemik ve beyin sağlığını korur.
Arı Poleni’nin kalorisi düşük olmasının yanı sıra, aynı zamanda amino asit fenilalanin nedeniyle iştahı giderdiği ve iştah kesici olarak görev yaptığı düşünülmektedir.Arı Poleni ayrıca %15 lesitin içerir. Lesitin, vücuttaki yağların çözülmesine ve atılmasına yardımcı olan bir maddedir.
Gelelim en güzel bölüme Arı Poleni’ni nasıl tüketmeliyiz:

Arı Poleni ılık bir süt ve bal ile tüketilmesi çok keyifli olabilir.
Öğün arasında yoğurdun üzerine dökebilirsiniz.
Sadece bal ile karıştırıp tüketebilirsiniz.
Arı Poleni kovandan gelen doğallığı ile mağazalarımız ve sanal mağazamızda size bir tık mesafede.

Shopping Cart